Proszę czekać

Proszę czekać

Namioty halowe – komu opłaca się inwestycja w takie konstrukcje?

Łatwe i szybkie do zamontowania (i zdemontowania), solidnie wykonane, przestronne i wielofunkcyjne – takie właśnie, w dużym skrócie, są namioty halowe. Te nowoczesne konstrukcje stają się w ostatnich latach niezwykle popularne – m.in. w branży handlowej, logistycznej, ale także tej związanej z organizacją eventów. Z czego wynika zainteresowanie nimi i jak wybrać namiot dla siebie? Oto najważniejsze informacje.

namioty haloweNamioty halowe to doskonała alternatywa dla budynków murowanych. Powstają w krótkim czasie, zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania w różnorodnych warunkach pogodowych oraz terenowych i… są znacznie tańsze. O zatem konstrukcje dla tych, którym zależy na najlepszym stosunku kosztów do jakości inwestycji, a także przedsiębiorców, którzy potrzebują tymczasowej lokalizacji do prowadzenia swojej działalności.

Jak wykorzystać namioty halowe?

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów namiotów halowych. Zarówno te o lekkiej, jak i cięższej konstrukcji, niewielkie, średnich rozmiarów i naprawdę potężne. Wykonane wyłącznie ze stali i aluminium, z elementami z tworzyw sztucznych, a nawet drewnianymi… Wybór odpowiedniego rodzaju jest uzależniony od przeznaczenia konstrukcji.

  • Namioty magazynowe świetnie sprawdzają się wówczas, jeśli przedsiębiorstwo chce szybko rozbudować swoje zaplecze do składowania produktów. Mogą stanowić samodzielne budynki lub przyjąć formę „dobudówki” – w drugim przypadku najczęściej stosuje się namioty z jednospadowym dachem. Ich dużą zaletą jest brak słupów podporowych wewnątrz, co daje możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Do celów magazynowych najczęściej wykorzystuje się tzw. namioty stałe, a więc te montowane do podłoża za pomocą specjalnych kotw rozporowych.
  • Namioty przemysłowe – również najczęściej stałe i oparte o konstrukcję stalową, aluminiową lub z płyt PCV – to budynki idealne na prostą halę fabryczną z zapleczem socjalnym. Odpowiednie warunki do pracy w nich w miesiącach zimowych mogą zapewnić zamontowane nagrzewnice oraz inne elementy wyposażenia. Oznacza to, że produkcja może być w nich prowadzona przez cały rok.
  • Namioty sportowe – to np. lodowiska, tory do gokartów czy specjalne ujeżdżalnie, a także hangary do przechowywania sprzętu wodnego czy motoryzacyjnego. Budynki mogą mieć charakter stały lub mobilny – w drugim przypadku montuje się je np. na specjalnych szynach.
  • Namioty targowe i sprzedażowe – można je dostrzec m.in. przed budowlanymi sklepami wielkopowierzchniowymi czy też na targach branżowych. To lekkie i mobilne konstrukcje, które stanowią tymczasowe zabezpieczenie dla przechowywanych wewnątrz produktów. Mogą być zarówno niewielkie, jak i zapewniać ogromną przestrzeń prezentacyjną i sprzedażową. Nadają się – przy zastosowaniu odpowiedniego wyposażenia – do zastosowania przez cały rok.
  • Namioty bankietowe – idealne podczas organizacji wszelkiego typu eventów, takich jak imprezy promocyjne, gale i bankiety w plenerze, wesela plenerowe i tym podobne. Lekkie, wykonane w oparciu o metalową konstrukcję w połączeniu z plandeką powstałą z tworzywa sztucznego. Doskonale zabezpieczają przed wiatrem i deszczem oraz zapewniają eleganckie otoczenie dla przyjęcia.

Namiot używany czy nowy, czyli jak kupić rozsądnie?

Inwestycja w namioty halowe jest zdecydowanie bardziej opłacalna niż budowa obiektu murowanego w niemal każdym przypadku. Decydując się na halę namiotową, inwestor oszczędza:

  • czas – nawet najbardziej zaawansowane namioty halowe powstają z prefabrykatów, które mogą zostać złożone na przestrzeni maksymalnie kilku miesięcy (w ekstremalnie skomplikowanych przypadkach) – tak, aby obiekt był w pełni gotowy do użytku,
  • pieniądze – co jest związane zarówno z krótszym czasem budowy (a co za tym idzie – niższym wydatkiem na zatrudnienie ekipy budowlanej), jak i bardziej „mobilną” i lżejszą konstrukcją.

To jednak nie koniec oszczędności, z jakimi może się wiązać inwestycja w namiot halowy. Dodatkową redukcję kosztów może przynieść postawienie na namiot używany. Czy jego zakup to zawsze dobra decyzja? Sprawdzi się szczególnie dobrze wówczas, gdy:

  • interesuje Cię namiot o charakterze mobilnym lub taki, który posłuży jako konstrukcja tymczasowa – na rynku bez trudu znajdziesz oferty zakupu namiotów w bardzo dobrym stanie technicznym,
  • zamierzasz używać swojego namiotu od czasu do czasu – np. podczas okazjonalnych eventów, targów branżowych czy sezonowej wyprzedaży w swoim sklepie – wówczas namiot używany dobrej jakości sprawdzi się bez problemu,
  • chcesz zaoszczędzić – to nawet kilkadziesiąt procent ceny (w zależności od konkretnego przypadku) – nawet namioty używane w niemal idealnym stanie możesz nabyć, ciesząc się znacznie niższym kosztem.

Wiele ciekawych ofert czeka na Ciebie np. na HaleNamiotoweUzywane.pl, a proces zakupu jest prosty i trwa bardzo krótko.

Pamiętaj jednak, że jeżeli potrzebna Ci konstrukcja dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb – np. taka, która stanie się dobudówką do istniejącej już hali magazynowej – powinieneś rozważyć zakup nowej konstrukcji. Producent dostosuje jej parametry techniczne precyzyjnie do zastosowania, które rozważasz.

Namiot używany czy nowy – hala namiotowa to dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu. Jest nowoczesną konstrukcją, dzięki której możesz dynamicznie zarządzać swoją firmą i wykorzystać w znacznie szerszym zakresie niż tradycyjne, murowane budynki. To inwestycja warta Twojej uwagi.

Translate »